S.S.S.

Yarışmaya üye olmak için geçerli bir e-posta adresi gerekmektedir. “Giriş Yap” butonuyla açılan pencerede “Üye Ol”u tıklayarak dolduracağınız basit bir form ile üyelik başvurunuzu yapabilirsiniz. Belirleyeceğiniz parola ve geçerli e-posta adresiniz site üyeliğinizin anahtarları olacaktır. E-posta adresinize gelecek aktivasyon linkine giderek üyeliğinizi aktif hale getirip siteye kaydınızı tamamlayabilirsiniz.
Siteye üyelik ücretsizdir.
Instagram üzerinden yayınladığınız reklamınız, başvuru yaptığınız dönem için belirlenen tarih aralığında aktif olarak yayında ya da bu tarih aralığında sonlanmış olmalıdır. Reklamınızın yayına başlama tarihi dönem aralığı içerisinde olabileceği gibi öncesinde de olabilir.
Yarışmaya istediğiniz sayıda iş yollayabilirsiniz. Reklam başına bir adet görsel veya video yükleyebilirsiniz.
Yarışmaya katılmak ücretsizdir.
Düzenlemek istediğiniz başvurunuzun son başvuru tarihi öncesinde "Başvurularım" sayfasında listelenen işlerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, düzenle ikonunu kullanarak değişiklik yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi geçtikten sonra düzenleme yapılamaz.
Yarışmaya reklamın yaratıcı ajansı, medya ajansı, sosyal medya ajansı veya reklamveren başvurabilir.
İptal etmek istediğiniz başvurunuzun son başvuru tarihi öncesinde "Başvurularım" sayfasında listelenen işlerinize ait form içeriği ve dokümanlarda, sil ikonunu kullanarak başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Son başvuru tarihi geçtikten sonra başvuru iptal edilemez.
Yükleyeceğiniz doküman maksimum 100MB boyutunda olabilir. 100MB'tan büyük dokümanlar sistem tarafından kabul edilmeyecektir.
Yarışma başvuruları her ayın 15'inden 15'ine alınmaktadır. Reklamınızın yayınlanmış olduğu tarih başvuru döneminize göre değişir. Başvuru Yap sayfasında ilgili döneme ait tarih bilgilerini görebilirsiniz.
Başvurulan ayların yayın tarihi koşulunu sağladığı sürece aynı reklam içeriğiyle başvuru yapabilirsiniz. Ancak her reklam 1 defa ödül kazanabilir. Ödül alan reklamla tekrar başvuru yapılsa dahi 2. kez ödül kazanılamaz.
Facebook Reklam ID'nizi nereden bulabileceğinizi burada görebilirsiniz.
Şu an için #INSTACHAMP'deki kriterlerimizden Strateji ve Sonuç kısımlarında doğru değerlendirme yapabilmemiz için sadece reklamı yapılmış kampanyalar ile başvuru yapabilirsiniz.
Başvurularınızı Türkçe olarak bekliyoruz.
Evet, #INSTACHAMP'e başvuru yapabilmeniz için kampanyanızın Instagram'da yayınlanmış olması gerekir. Kampanya sonuçları tarafında da sadece Instagram'da aldığınız sonuçlara bakılacaktır.
#INSTACHAMP Haber Akışı (Feed) & Hikâyeler (Stories) ve Interactive Formats olmak üzere iki kategoride başvurulara açıktır.
Şu an için #INSTACHAMP yarışması kapsamında yalnızca Instagram Haber Akışı'nda (Feed) ve Instagram Hikayeler'de (Stories) yayınlanmış olan reklam içerikleri ile katılım sağlanabilmektedir. Instagram'da gerçekleşmiş olsa dahi fikir liderleriyle yapılan projeler şu aşamada değerlendirme kapsamında değildir.
Her kategori kendi içinde değerlendirilmektedir. Dolayısıyla aynı kampanyaya ait olsa dahi Haber Akışı (Feed) ve Hikayeler (Stories) için ayrı başvurular yapılmalıdır. Her başvuru, yalnızca ilgili alandaki sonuçlarıyla başvurmalıdır.